Авто

Водити автомобіль зневодненим виявилося так само небезпечно, як п’яним

Вода та ключі

Нове дослідження британських вчених показало, що керувати автомобілем в стані зневоднення вельми небезпечно — недолік рідини змушує водія втрачати концентрацію і здійснювати ряд небезпечних помилок, які потенційно можуть привести до аварії. В цілому по впливу на організм водія зневоднення виявилося аналогічно алкогольному сп’янінню — людина стає таким же розсіяним і неуважним, як п’яний.

Відомо, що алкоголь сильно впливає на когнітивні функції, тому водити автомобіль в стані сп’яніння вкрай небезпечно — і незаконно. А ось керувати машиною, відчуваючи спрагу, ніхто не забороняє, хоча, як показує дослідження британської компанії Leasing Options, це може бути не менш ризикованим заняттям.

Читайте також:  МВС відкрило VIN-коди зареєстрованих автомобілів: що це дає

Навіть злегка зневоднена людина втрачає концентрацію за кермом, що змушує його робити всілякі помилки при водінні. Це було підтверджено в новому дослідженні з участю 11 дорослих чоловіків, які керували автомобілем на комп’ютерному симуляторі.

Кожен з них брав участь у трьох сеансах водіння, перший з яких був ознайомчим, а в двох інших водій здійснював двогодинну віртуальну поїздку.

Тільки в одному випадку він регулярно вживав при цьому воду, а в іншому був позбавлений такої можливості. Активність мозку відстежували спеціальні датчики. Результати показали, що під дією зневоднення водії частіше роблять помилки – в основному це зміщення в сусідню смугу руху або занадто пізніше гальмування.

Читайте також:  Представлений оновлений кросовер Subaru Forester

Настільки частіше, що їх поведінка стає аналогічною тому, як керують автомобілем люди в стані алкогольного сп’яніння. Висновок очевидний: не забувайте вживати за кермом достатню кількість рідини, щоб не втрачати концентрацію.