Політика

CША передадуть Україні військові катери – Зеленський

Катери Mark VI

Україна отримає щонайменше три сучасних катери. Їх модернізація зараз проводиться в США.

США розпочнуть передачу Україні патрульних катерів Mark VI. Відбудеться це в 2022 році, заявив президент Володимир Зеленський.

“У порту Південний формується відповідна інфраструктура, розгорнуто управління дивізіону кораблів, базуються два катери типу Island і очікується поповнення ще щонайменше трьома катерами, які зараз проходять модернізацію в Сполучених Штатах Америки. В наступному році американська сторона почне передачу Україні швидкісних бойових катерів Mark VI”, – сказав Зеленський під час виступу на урочистостях з нагоди Дня ВМС України в Одесі 4 липня.

Читайте також:  Шмигаль озвучив бюджетний прогноз на три роки

Президент додав, що в Бердянську військово-морська база нарощує здатності і активно розвиває інфраструктуру. А на Азові склад українських військово-морських сил посилений двома бойовими катерами.

“Конкретними заходами наповнюється підписаний в 2020 році меморандум про співпрацю між Україною та Великою Британією. У короткостроковій перспективі наш флот поповниться протимінними кораблями, сучасними ракетними катерами”, – додав Зеленський.

Нагадаємо, про те, що флот України першим у світі отримає катери Mark VI, стало відомо в липні минулого року. Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа заявив, що Mark VI – це найсучасніші катери з ракетними комплексами на борту.