Авто

Найпотужніша Tesla Model S загорілася прямо під час руху

Tesla горить

Новітній електрокар Tesla Model S Plaid, який Ілон Маск представив 11 червня, загорівся прямо під час руху, коли водій знаходився в салоні. Власник дивом вижив – електроніка через загоряння дала збій і заблокувала двері, через що чоловік не зміг відразу вибратися з салону. Йому довелося з силою вибити двері, щоб вибратися з салону, при цьому електрокар продовжував рух.

Як розповів агентству Reuters власник електрокара, з моменту покупки пройшло всього лише три дні. Чоловік розповів, що машина буквально перетворилася на вогняну кулю, але при цьому після загоряння продовжила їхати і проїхала ще близько 12 метрів. Інцидент стався в житловому районі, але, на щастя, ніхто не постраждав, включаючи водія. Він розповів, що це був «страхітливий досвід», оскільки двері Тесли заблокувалися і йому довелося з силою вибивати їх, щоб вибратися з салону.

Читайте також:  У Норвегії можуть ввести податок для власників дорогих електромобілів

Tesla горить

Найпотужніший електрокар Tesla був представлений на заході під назвою Delivery Day («День доставки»), який пройшов на підприємстві Tesla у Фрімонті 11 червня поточного року. Ілон Маск зазначив, що крім тримоторної силової установки автомобіль отримав нову систему терморегуляції, завдяки якій він може стартувати з лонч-контролю кілька разів поспіль, не боячись перегріву, що було властиво звичайній Model S.

Tesla горить

Власник дефектного електрокара не згоден з генеральним директором Тесли і закликав компанію провести серйозне розслідування цього інциденту. Національна адміністрація безпеки дорожнього руху (NHTSA) підтримала його позицію. Представники відомства зазначили, що зараз вони проводять власне розслідування, і якщо буде виявлено масовий виробничий дефект, який загрожує безпеці, то вони вживуть відповідних заходів.

Читайте також:  Бюджетний електрокар General Motors оцінили в $ 10 000

Tesla горить

Фото: Gladwyne fire department

Ліфтбек Tesla Model S Plaid оснащується трьома електромоторами з сумарною піковою віддачею в 1034 кінські сили. На розгін до 60 миль на годину (97 кілометрів на годину) електрокар витрачає 1,99 секунди і 2,1 секунди на розгін до 100 кілометрів на годину. Максимальна швидкість обмежена електронікою на позначці в 322 кілометри на годину.

Вперше про Model S Plaid стало відомо ще наприкінці січня. Тоді представники компанії заявили, що це буде найшвидша в світі серійна машина. Запас ходу на одному заряді, за заявою Tesla, становить 628 кілометрів, а для додаткового пробігу ще в 300 кілометрів потрібно всього на 15 хвилин підключити електрокар до зарядного терміналу.

Читайте також:  Porsche представила нову мультимедійну систему

Джерело: Reuters