Політика

ФРН має намір зберегти транзит газу через Україну

Газ

У Берліні заявляють, що завершення будівництва Північного потоку-2 не завадить зберегти газовий транзит через територію України.

Влада Німеччини домагається збереження транзиту російського газу в Європу через Україну на наступні десятиліття, заявив у п’ятницю, 2 липня, міністр фінансів ФРН Олаф Шольц в інтерв’ю телеканалу Bloomberg TV.

“Німеччина вже діє в цьому напрямку. Ми старанно працюємо, щоб угоду щодо транзиту газу між Україною і Росією було продовжено. І ми відчуваємо відповідальність за транзит газу через Україну і в майбутньому, в найближчі десятиліття, а не тільки у наступні два-три роки”, – уточнив глава Мінфіну.

Читайте також:  У НАТО прокоментували реформу Укроборонпрому

Як повідомив Шольц, Німеччина отримує газ з різних джерел, тому, вважає він, завершення будівництва російського газопроводу Північний потік-2 не завадить зберегти транзит через територію України.

Також він підкреслив, що Євросоюз працює над тим, щоб жодній країні-члену спільноти не було завдано збитків через ПП-2, і “важлива частина цього – забезпечення транзиту газу через Україну в майбутньому”.

За його словами, чинний транзитний договір діє мінімум до 2024 року, але домовленість передбачає, що сторони перевірять можливість його продовження до 2034 року.