Технології

Google зізналася у прослуховуванні користувачів без їх відома

Google

Як повідомляє видання India Today, представники Google зізналися індійському уряду, що співробітники компанії прослуховують записи розмов між користувачами і віртуальним помічником — «асистентом». Більш того, останній час від часу мимовільно включає запис звуку.

За даними джерела, Google надала в комітет парламенту з інформаційних технологій Індії інформацію про те, що співробітники компанії прослуховують деякі записи розмов між користувачами і віртуальним помічником після того, як вимовляється фраза «Окей, Google».

Сама по собі ця інформація не нова, так як пошуковий гігант ще в 2019 році зізнався, що прослуховує приблизно 0,2% записів для поліпшення роботи сервісу, запевняючи, що співробітникам компанії доступна тільки частина розмови, яка не містить конфіденційної інформації. Правда, немає даних про те, як визначається, яка інформація вважається конфіденційною.

Читайте також:  Apple iPad mini (2021) чекає кардинальний редизайн

Більш цікавий той факт, що в Google визнали: іноді «асистент» на смартфоні або смарт-колонці записує звуки, навіть якщо власник не активував його фразою «Окей, Google».

У компанії пояснюють, що таке може відбуватися, якщо помічник почув щось схоже на команду активації. Якщо подібне трапляється, компанія рекомендує сказати “Hey Google, that wasn’t for you” (“Окей, Google. Це не для тебе”, щоб асистент видалив останній зроблений запис.