Технології

Глава Virgin Galactic полетить в космос раніше Джеффа Безоса

Річард Бренсон

Британський мільярдер Річард Бренсон випередить свого суперника Джеффа Безоса і полетить в космос на дев’ять днів раніше. 70-річний засновник компанії Virgin Galactic оголосив, що особисто готується до випробувального польоту на суборбітальному космоплані VSS Unity, щоб «випробувати досвід приватного астронавта».

Місія під назвою Unity 22 запланована на 11 липня і стане четвертим пілотованим випробувальним польотом фірмового космоплана. Він запускається з літака-носія в повітрі і піднімається до «початку» космосу, забезпечуючи пасажирам кілька хвилин перебування в стані невагомості.

Читайте також:  Найбільший постачальник м'яса на планеті піддався кібератаці

Підготовлюваний політ стане двадцять другим для VSS Unity, який здатний нести на борту до шести пасажирів і двох пілотів. Анонсуючи свій політ, запланований на 11 Липня (16:00 за московським часом), засновник Virgin Galactic опублікував присвячений прийдешній події Відеоролик.

“Я щиро вірю, що космос належить всім нам. Після більш ніж 16 років досліджень, розробок і випробувань Virgin Galactic стоїть в авангарді нової комерційної космічної індустрії, яка повинна відкрити космос для людства і назавжди змінити світ”, — заявив Бренсон.

Якщо компанія вкладеться в заявлені терміни, мільярдер опиниться на орбіту раніше Джеффа Безоса — власника Blue Origin, яка також має намір займатися організацією космічного туризму. Virgin Galactic вже запустила бронювання квитків на майбутні комерційні рейси за ціною $250 000. До початку таких польотів компанія проведе ще два тестових запуски після повернення команди Бренсона на Землю.