Політика

Маас: Україна не повинна постраждати від запуску ПП-2

Хайко Маас

У Берліні заявили, що роблять все можливе, щоб запуск газопроводу в обхід України не вдарив по країні.

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що Німеччина робить все можливе, щоб Україна не постраждала від введення в експлуатацію російського газопроводу Nord Stream 2. Про це він сказав під час спільної прес-конференції з главою МЗС Польщі Збігнєвом Рау, передає Укрінформ.

Маас повідомив, що знає про критичне ставлення Варшави в Nord Stream 2 і провів відкриту розмову на цю тему з польським колегою.

Читайте також:  Вітренко дав прогноз в разі зупинки транзиту російського газу

“Ми ще раз наголошуємо, що були посередником у переговорах між Україною та Росією щодо транзиту газу. Ми забезпечили альтернативний транзит газу через Україну. Для нас також важливо намагатися забезпечити, щоб Україна не зазнала збитків через відсутність транзиту”, – підкреслив Маас, додавши, що з цього приводу Німеччина веде переговори з США, а також з України.

Глава МЗС Німеччини підкреслив, що якби економічні відносини з Росією стали неможливими, це ускладнило б ситуацію в Європі.

“Це призведе до того, що Китай і Росія стануть ближчими. Довести до цього було б не тільки помилковим шляхом, а й загрозою нашій безпеці в Європі”, – зазначив Маас, додавши, що не вважає таку стратегію правильною.