Технології

Google переходить на новий формат Android-додатків

Android App Bundles

Вже в найближчі місяці розробників Android-додатків чекають великі зміни. Всім добре відомий формат APK (Android Package) відходить в минуле, а йому на зміну приходить Android App bundle. Це нововведення принесе ряд важливих переваг для звичайних користувачів.

Формат Android App Bundle був представлений ще в 2018 році разом з Android 9 (Pie). Він покликаний спростити життя розробникам: їм не доведеться вручну виконувати оптимізацію свого софта під велику кількість різних пристроїв — цей процес буде повністю автоматизованим на стороні Google Play. Так, під час скачування програми на пристрій завантажується в повному обсязі весь код, в тому числі і зайвий, а тільки дійсно потрібні частини для нормальної роботи програми на конкретному гаджеті. В результаті такі додатки займають в середньому на 15% менше місця і швидше встановлюються.

Читайте також:  Інсайдер: гнучкі новинки Samsung отримають кращий захист від води

Android App Bundles

Згідно з вимогами Google, з серпня цього року всі нові додатки, завантажувані в Google Play, повинні бути в форматі AAB. За словами компанії, сьогодні вже більше мільйона програм перейшли на цей формат, включаючи більшість з 1000 найпопулярніших. Серед найвідоміших-Twitter, Netflix, Duolingo, додаток Adobe та ігри Gameloft.

Крім того, з серпня файли розширення OBB замінюються на Play Asset Delivery або Play Feature Delivery. Працюють вони за тим же принципом, що і Android App Bundle, дозволяючи оптимізувати завантажуються на пристрої дані під час установки великих ігор.

Детальніше про всі прийдешні зміни можна почитати в блозі Google.