Технології

Virgin Orbit успішно запустила ракету з супутниками з літака [ВІДЕО]

Virgin Orbit

Американська компанія здійснила виведення на орбіту декількох комерційних супутників нестандартним для індустрії способом. Ракета-носій LauncherOne стартувала не з космодрому, а прямо в повітрі зі спеціально модифікованої версії Boeing 747.

Використання літака, який охрестили Cosmic Girl, дозволяє Virgin Orbit відмовитися від класичного запуску ракет з наземного стартового майданчика, який застосовується більшістю приватних компаній. Такий спосіб дає можливість запускати супутники з будь-якого відповідного аеродрому, не прив’язуючись до певної місцевості.

Читайте також:  Samsung Galaxy Watch4 стануть рекордсменом серії за обсягом пам'яті

Virgin Orbit

На борту LauncherOne знаходилися сім супутників для трьох клієнтів. Один був виведений на орбіту на замовлення Нідерландів, чотири — для програми міноборони США, два — для польської компанії SatRevolution, яка має намір відправити ще 12 супутників для спостереження за Землею.

У планах Virgin Orbit-проведення як мінімум ще одного такого запуску до кінця 2021-го. Наступного року компанія розраховує відправити з “повітряного космодрому” на орбіту вже шість ракет.