Економіка

СОТ назвала головного експортера COVID-товарів

Маски

Минулого року світова торгівля товарами, що мають вирішальне значення в боротьбі з пандемією коронавірусу, зросла на 31%.

У 2020 році Китай став найбільшим експортером товарів, необхідних для боротьби з пандемією коронавірусу COVID-19. Про це йдеться у звіті Світової організації торгівлі (СОТ) про торгівлю у сфері медицини, оприлюдненому в середу, 30 червня.

“Китай став найбільшим у 2020 році експортером медичних виробів, критично важливих у боротьбі з COVID-19. Він експортував продукцію на суму 105 мільярдів доларів, що приблизно у 2,8 рази перевищує експорт цієї країни у 2019 році”, – зазначено в документі.

Читайте також:  У Мінфіні розповіли про кредити за держгарантіями

За даними організації, загалом світова торгівля товарами, що мають вирішальне значення в боротьбі з пандемією, такими як маски для обличчя, апарати штучної вентиляції легенів, стерилізатори й ультразвукові сканери, зросла минулого року на 31%.

У доповіді сказано, що в грудні 2020 року щомісячний приріст у річному обчисленні експорту у сфері торгівлі засобами для діагностики досяг 90%, а імпорту – 126%.

“У 2020 році імпорт і експорт медичних товарів становили 2,343 трильйона доларів, що на 16% більше порівняно з попереднім роком. Водночас загальний обсяг світової торгівлі товарами скоротився на 7,6%”, – зазначили автори звіту.