Технології

Windows 11 запустили на смартфоні шестирічної давності [ВІДЕО]

Windows

Поки користувачі гадають, чи “потягне” їх комп’ютер нову ОС, розробник Гюстав Монсе успішно встановив її на смартфон Lumia 950 XL. Як виявилося, гаджет 2015 року випуску справляється з Windows 11 без особливих проблем, нехай і з деякими застереженнями.

Крім відеозапису свого експерименту, Монсе опублікував скріншоти екрану смартфона, що демонструють основні недоліки в роботі Lumia 950 XL з встановленою Windows 11. Зокрема, розробник не зміг задіяти протокол підключення до віддаленого робочого столу (Remote Desktop Protocol). А через те, що процесор смартфона побудований на архітектурі ARM v8.0, він не підтримує деякі інструкції.

Інших великих претензій до шестирічного Microsoft Lumia 950 XL у його власника не виникло — пристрій працював під управлінням Windows 11 практично без нарікань.

Інший схожий експеримент провів користувач Reddit під ніком theSPEEDCAT, який встановив Windows 11 на мікрокомп’ютер Raspberry Pi 4 з ARM-процесором. За його словами, пристрій раніше працював під управлінням Windows 10, і з переходом на нову ОС стало помітно більш продуктивним.