Технології

Ілон Маск поскаржився на збитки від супутникового інтернету Starlink

Starlink

В рамках конференції Mobile World Congress 2021 бізнесмен заявив, що SpaceX втрачає гроші на своєму амбітному проекті. За його словами, компанія все ще продовжує інвестиції в розвитку супутникового інтернету, і про прибуток поки говорити дуже рано.

Зараз SpaceX продає клієнтські антени Starlink, які сама називає терміналами, за $500. За словами Маска, це лише половина реальної вартості обладнання та послуг з підключення. Для реалізації проекту в запланованому обсязі необхідно від $20 до $30 мільярдів. Щоб почати отримувати прибуток, за підрахунками мільярдера, потрібно вкласти в проект ще близько $10 мільярдів.

“Ми втрачаємо гроші на терміналах прямо зараз. Однак в розробці знаходиться оновлена версія антени, яка може скоротити витрати вдвічі або навіть більше”, — заявив Маск.

Читайте також:  Покупці нових MacBook поскаржилися на серйозний брак дисплеїв

Також стало відомо, що зараз SpaceX працює над проектом Starlink 1.5, в рамках якого буде використовуватися лазерне з’єднання між супутниками для поліпшення зв’язку. У 2022 році повинні з’явитися моделі версії 2.0 з ще більшою кількістю модифікацій. На сьогодні в мережі зареєстровано близько 70 000 осіб. За прогнозами компанії, в найближчі 12 місяців у супутникового інтернету буде більше 500 000 користувачів.