Авто

В Україні інспектори з паркування отримають нові повноваження: що зміниться

Інспектор

В Україні інспекторам з паркування хочуть дозволити розглядати справи про адміністративні правопорушення, які передбачені ч. 5 ст. 122 Кодексу адміністративних правопорушень. Таким чином їм можуть розширити повноваження.

Як повідомляється на сайті Верховної Ради, відповідний законопроєкт №4594 “Про внесення змін до статті 219 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо розширення повноважень інспекторів з паркування для захисту інтересів осіб з інвалідністю)” народні депутати вже ухвалили за основу.

Наразі такі справи може розглядати тільки Національна поліція. Частина 5 ст. 122 КУпАП передбачає відповідальність за:

  1. Зупинку чи стоянку транспортних засобів на місцях, де дозволена зупинка чи стоянка лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю,
  2. Створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у зупинці чи стоянці керованого ними транспорту,
  3. Невикористання на авто розпізнавального знака “Водій з інвалідністю”.
Читайте також:  Штучний інтелект допоміг дізнатися, коли електромобілі обженуть по продажах звичайні машини

“Метою і завданням поданого законопроєкту є внесення змін до законодавства, які дозволять підвищити захист прав осіб з інвалідністю на парковку транспортних засобів на спеціально відведених для цього місцях”, – йдеться в пояснювальній записці.