Авто

Водія BMW позбавили прав за швидку їзду по гоночній трасі

BMW

Поліцейські затримали жителя Австралії, який порушив швидкісний режим, причому рухався той по гоночній трасі. Чоловік в результаті не тільки позбувся прав, але ще і отримав досить значний штраф у розмірі 2500 австралійських доларів. Проблема виявилася в тому, що водій BMW не знав особливості цієї гоночної траси — в той час, коли на ній не проводять змагання, вона функціонує як звичайна дорога загального користування з усіма притаманними обмеженнями.

В цілому для світового автоспорту це досить поширена практика, коли в якості гоночний трас виступають звичайні дороги. На час проведення гоночних заходів дорогу закривають для всіх, крім спортсменів, а після закінчення заїздів знову вводять в експлуатацію. За таким принципом, наприклад, працює траса в Монако, де проводять гонки Формули-1 або траса у Франції Circuit de la Sarthe, де проходять гонки на витривалість «24 години Ле-Мана». До таких же трас відноситься і австралійська Mount Panorama, де стався інцидент.

Читайте також:  Volkswagen відправляє у відставку американський Passat

Автодром “Маунт Панорама” знаходиться в австралійському місті Батерст і часто служить майданчиком для проведення гонок на витривалість. Але в той час, коли на ній не проводяться автоспортивні заходи, траса є дорогою загального користування, куди може заїхати будь-який бажаючий і на якій діють стандартні обмеження по швидкості. На свій жаль, австралійський власник BMW не знав про це.

Поліцейські зупинили чоловіка за те, що він їхав зі швидкістю 119 кілометрів на годину, в той час як максимально дозволена швидкість на цій дорозі 60 кілометрів на годину. Водій спробував виправдатися тим, що був упевнений, що їде по гоночній трасі, але це йому не допомогло. На місці йому виписали штраф у розмірі 2 500 австралійських доларів або більше 46 тисяч гривень, а також його позбавили прав на півроку і ще на три місяці позбавили його автомобіль номерів.

Читайте також:  Виробництво електромобілів виявилося на 32% шкідливішим для екології, ніж машин з ДВС

Минулого тижня ще один австралієць став героєм новин через порушення швидкості. Він зміг отримати штрафів на 177 тисяч гривень всього за 11 хвилин. Чоловік вирішив покататися по нічному Сіднею на своєму Subaru BRZ і виїхав на ньому на трасу, де чергував поліцейський вертоліт. Він стежив за швидкістю автомобіля за допомогою тепловізорної камери, цим же займалися кілька один камер відеоспостереження. У результаті з’ясувалося, що чоловік як мінімум п’ять разів перевищив швидкісний режим, за що поліцейські пред’явили йому звинувачення в небезпечному водінні.

Джерело: NSW Police Force/Facebook