Економіка

З’явилися липневі ціни на газ за місячним тарифом

Газ

Місячні ціни, пропоновані газопостачальними компаніями на липень, коливаються від 7,99 і до 15,5 грн за кубометр.

Газопостачальні компанії оприлюднили липневі ціни на газ – вони вищі в порівнянні з червнем, але базові річні тарифні плани не змінилися. Про це повідомляє ГазПравда у вівторок, 29 червня.

Місячні ціни на липень коливаються від 7,99 і до 15,5 грн за кубометр. Вони зросли насамперед через сезонні чинники, зокрема високий попит, низькі запаси у сховищах, а також зловживання російського Газпрому, який штучно обмежує обсяги поставок палива на європейський ринок.

Читайте також:  Названа сума кредитів, виданих в програмі 5-7-9

У липні базові фіксовані ціни будуть коливатися від 7,80 і до 13,50 грн за кубометр. Найнижчі ціни запропонували Агросинтез Трейдинг (7,80 грн за кубометр), Євода Трейд КП Луцькводоканал (7,88 грн за кубометр), Черкасигаз збут і Уманьгаз збут (7,89 грн за кубометр), а також ГК Нафтогаз України (7, 96 грн за кубометр).

Більшість компаній встановили ціни до 9 грн за кубометр. Але 19 постачальників продаватимуть клієнтам з річним тарифним планом кубометр палива за ціною від 10 грн і до 13,50 грн.

Нагадаємо, що ціна на газ в Європі перевищила 400 доларів. Вона оновила нові багаторічні максимуми після відмови Газпрому бронювати додаткові потужності ГТС України на липень.