Інвестування

Які якості необхідно мати успішному інвестору?

Інвестор

Щоб домогтися успіхів в інвестуванні, треба багато працювати над собою. Є передумови особливо важливі.

Хороша новина: навіть якщо потрібних якостей немає, можна попрацювати над їх розвитком. Варто проаналізувати, яких не вистачає і обов’язково постаратися обзавестися потрібними, щоб досягати відчутних результатів.

Успішними інвесторами не народжуються. Важливо постійно відшукувати нові можливості, способи роботи, завжди бути відкритим новому і боротися зі своїми забобонами і обмеженнями.

Тут перераховані основні дії з розвитку потрібних якостей, які допоможуть досягти успіху в інвестуванні. Це цілком конкретні навички, яким варто вчитися і практикувати їх якомога частіше.

1) Вчитися цілепокладання і планування.

В першу чергу важливо вміти ставити чіткі і амбітні цілі. У тому числі, коли мова заходить про заробіток.

Необхідно розширювати межі своїх уявлень в тому, що стосується можливих грошових меж, мислити глобальніше. При цьому важливо володіти пристойним багажем знань про бюджет.

Шанобливе ставлення до підрахунків і контролю коштів — обов’язкова умова для успішного інвестора. Мислити як мільйонер часто виходить, якщо тримати на рахунку кожну копійку. Вчитися розумно і тверезо оцінювати бюджети — надійна платформа для успіху.

2) Розвивати аналітичні здібності.

Вміння правильно сприймати ймовірності і робити на їх основі правильні висновки також є одним з основоположних моментів при інвестуванні.

Знання в цій галузі можна отримати, познайомившись з основами теорії ймовірності.

Існують різні можливості тренувати ці знання. Можна робити це в повсякденному житті, завжди, коли трапляється зіткнення з декількома можливими варіантами розвитку подій і при цьому відомо загальна кількість цих варіантів.

Простий приклад такої ситуації: коли людина тягне жереб, де може знаходиться всього три варіанти і тільки один є переможним, таким чином ймовірність успішного результату виходить 1 до 3 або 33%.

Також можна практикуватися у спеціальних іграх, які штучно моделюють такі ситуації, для того щоб швидше знайти розуміння основних тез теорії ймовірності і закріпити це до рівня навички. В цілому, це вміння — частина аналітичних здібностей. Вони допомагають бачити закономірності, а значить правильно вкладати гроші, зменшувати ризики втрати заощаджень. Важливий навик, який варто розвивати, — аналіз великого потоку інформації.

Спеціалізовані звіти, статті, стан ринків — все варто вивчати і при цьому не заплутатися в даних, не витратити всі вільний час.

3) Стежити за власною дисциплінованістю.

Важливо постаратися не забувати про дисципліну. Ця необхідна для будь-якого фахівця риса в інвестуванні особливо стане в нагоді.

Однотипна і монотонна робота, якої не уникнути, повинна виконуватися точно, своєчасно і без збоїв.

Саме дисциплінованість допомагає завжди перебувати у формі і робочому тонусі. Вона рятує в моменти, коли руки опускаються і нічого не хочеться робити. «Треба — значить треба» — принцип, якому потрібно слідувати послідовно і неухильно.

Найбільш ефективними методами для зміцнення власної дисципліни завжди були:

  • Складання і суворе дотримання режиму дня.
  • Щоденна ранкова зарядка, особливо коли “сьогодні вже дуже не хочеться, а ось завтра — обов’язково”.
  • Регулярне відвідування спортивної або іншої секції.
  • Складання щоденного плану дій і неухильне його виконання.
  • Вирішення всіх виникаючих питань відразу, не відкладаючи на потім.

4) Попрацювати над стресостійкістю.

Корисними виявляться холоднокровність і розсудливість. Вони в поєднанні своєму дають колосальні результати: в інвесторській взаємодії з грошима важливо намагатися робити так, щоб жоден м’яз на обличчі не здригнувся, навіть коли ризики величезні.

Ризикувати потрібно вчитися — це цінний навик. Але при цьому важливо вміти вчасно зупинятися. І тут саме витримка і стресостійкість грають на руку.

Розвивати стресостійкість можна різними практиками: починаючи від фізичних, пов’язаних із загартовуванням або марафоном, закінчуючи опрацюванням вирішення розумових завдань з таймером на обмеження часу.

Через якийсь час регулярних занять можна помітити, як витримувати напружені ситуації стає все легше: організм в цілому і мозок зокрема до них пристосовується.

5) Навчитися слухати відчуття.

Не варто забувати про інтуїцію.

Безсумнівно, всі важливі ділові рішення приймаються з використанням мислення. Але іноді і тіло може дуже багато сказати людині за допомогою відчуттів.

Покладатися на інтуїцію — вищий інвесторський пілотаж, доступний тільки одиницям, але зовсім виключати її зі свого життя не варто.

Є список дій, які властиві для успішних інвесторів. Варто порівняти свою звичну модель поведінки з цією таблицею і відзначити, якщо десь є помилки.

Успішний інвестор ніколи:Успішний інвестор завжди:
Не кидається у вир з головою.Проводить попередню оцінку ризиків, ризикує осмислено.
Не боїться мислити масштабно.Готовий ставити по-крупному на великі цілі.
Не приймає рішень в стані перевтоми і робочої втоми.Підтримує себе і своє тіло в тонусі.
Не обмежується лише почуттями або розумом в тому, що стосується висновків: як вчинити.Довіряє почуттям і пам'ятає про важливість аналітики, тримає баланс.

Важливо вчитися не здаватися ні за яких обставин і методично діяти, навіть якщо доведеться помилятися в процесі. Адже за кожним успіхом стоїть різне число спроб його домогтися, в тому числі і безуспішних.