Технології

Microsoft пояснила високі системні вимоги Windows 11

Microsoft Windows 11

Керівництво Microsoft роз’яснило, чому “підскочили” вимоги до заліза для установки нової ОС. Компанія розповіла, з чим пов’язано її небажання дозволяти апгрейд старих ПК до Windows 11, але вже пообіцяла переглянути список підтримуваних CPU — принаймні, частково.

За заявою Microsoft, одним з головних критеріїв при створенні нової ОС стала безпека користувачів. Тому обладнання, на якому буде працювати Windows 11, має підтримувати шифрування на основі віртуалізації (VBS), функцію Windows Hello, а також режим безпечного завантаження. Наявність всіх цих аспектів, за запевненням софтмейкера, на 60% скорочує ризик постраждати від шкідливого ПЗ.

Крім того, процесори з «білого списку» сумісні з драйверами самої Windows і підтримуються OEM-партнерами компанії, що, за словами її представників, забезпечує 99,8% часу безвідмовної роботи ПК.

Читайте також:  Китайський клон робопса Spot коштує майже в 30 разів дешевше [ВІДЕО]

В якості експерименту Microsoft пообіцяла протестувати можливість роботи ОС з процесорами Intel 7-го покоління і чіпами AMD на архітектурі Zen 1, але поки не давала гарантій можливості запуску релізної версії Windows 11 на таких конфігураціях.

Варто відзначити, що нещодавно компанія тимчасово видалила з офіційного сайту утиліту PC Health Check, яка була призначена для перевірки ПК на можливість установки нової Windows, і піддалася критиці з боку користувачів.