Технології

У Windows 11 знайдена функція збільшення автономності ноутбуків

Microsoft Windows 11

Microsoft вже випустила попередню версію Windows 11, що дозволило багатьом особисто випробувати нову ОС. Разом з тим стали з’являтися повідомлення про функції, які не були згадані під час офіційного анонсу. Однією з них стала динамічна регулювання частоти оновлення екрану.

Про нову функцію докладно написано в блозі розробників Microsoft. Динамічна частота оновлення (DRR) доступу на ноутбуках з підвищеною герцовкою екрану.

Windows 11

За аналогією зі смартфонами, зроблено це з метою дотримати баланс між плавністю відображуваного контенту і часом автономної роботи. Так, під час виконання повсякденних завдань, таких як робота з електронною поштою або з документами, частота буде знижуватися до 60 Гц з метою економії заряду.

Читайте також:  Google «полагодить» спливаючі повідомлення в Chrome

Але як тільки користувач починає перегортати сторінку або малювати на екрані за допомогою стилуса — включається 120 Гц, щоб забезпечити максимальну плавність анімацій.

Важливо, що DRR не застосовується до ігор, а список підтримуваних додатків поки сильно обмежений. Функція вже працює в Microsoft Office, Microsoft Edge, Microsoft Whiteboard, Microsoft Photos, Snip & Sketch, Drawboard PDF, Microsoft Sticky Notes, Adobe Acrobat, Adobe Illustrator, Microsoft To Do і Inkodo. У майбутньому цей список буде розширюватися.

При бажанні користувач може відключити динамічне регулювання частоти оновлення екрану. Зробити це можна в “Налаштування” → “Система” → “Дисплей” → “Додаткові параметри дисплея” → “Частота оновлення”, вибравши потрібне значення.