Авто

З’явилися подробиці про електрокар Honda, який допоможе побудувати GM

Prologue

Компанія Honda поділилася інформацією про нову масову електричну модель, яку допоможе розробити General Motors. Це буде кросовер під назвою Prologue, запуск якого запланований на початок 2024 року.

Його побудують на платформі GM і оснастять акумуляторами Ultium, а Honda розробить дизайн і укомплектує електромобіль фірмовим комплексом систем безпеки. Слідом за Prologue на ринок вийде аналогічний кросовер, але вже під маркою Acura.

І Honda Prologue, і його аналог від Acura, в розробці яких візьме активну участь General Motors, будуть проводитися і продаватися виключно на ринку США. Зате пізніше компанія представить вже власний електромобіль, побудований на фірмовій платформі e:Architecture — ця модель буде глобальною.

Читайте також:  У Mitsubishi назвали умову для випуску нового Lancer Evolution

Згідно з планами Honda, до 2030 року вона буде продавати до 40 відсотків електрокарів від загального обсягу. До 2035 року їх частка досягне 80 відсотків, а до 2040 автовиробник повністю відмовиться від збірки і продажу машин з традиційними двигунами внутрішнього згоряння.

З 2020 року японська марка продає свою першу масову електричну модель, хетчбек Honda e, який на європейському ринку коштує від 29,5 тисячі євро (796 тисяч гривень за нинішнім курсом). Він оснащується 100-кіловатним електромотором (136 сил) і може проїхати без підзарядки до 220 кілометрів по вимірювальному циклу WLTP. Більш потужний варіант з електромотором на 113-кіловат (154 сили) оцінюється в 32,5 тисячі євро (майже 878 тисяч гривень).