Технології

SpaceX назвала дату першого орбітального польоту Starship

Starship

Президент компанії Гвінн Шотвелл поділився з журналістами орієнтовною датою здійснення першого орбітального польоту космічного корабля. Спочатку SpaceX планувала запустити його в травні, але старт був відкладений через технічні труднощі.

За словами топ-менеджера, якщо все піде за планом, повноцінний політ Starship відбудеться вже в липні 2021 року. При цьому розгінний блок, як і у випадку з Falcon 9, буде багаторазовим — через кілька хвилин після запуску він від’єднається від космічного корабля і приводниться в Мексиканській затоці приблизно в 32 кілометрах від берега.

Згідно з розрахунками інженерів, Starship продовжить рух по орбіті протягом 90 хвилин. Якщо випробування пройдуть успішно, за цей час ракета зуміє зробити майже повний оборот навколо Землі.

Читайте також:  Слух: Apple збільшить діагональ дисплеїв нових iPad

“Сподіваюся, що у нас це вийде. Втім, ми всі знаємо, що це важко. Ми дійсно знаходимося на порозі першого польоту або, принаймні, спроби першого орбітального польоту цієї системи в самому найближчому майбутньому”, – президент і головний операційний директор SpaceX Гвінн Шотвелл.

Політ, який SpaceX запланувала на Липень, стане першим запуском Starship на орбіту. Раніше вже відбулася серія тестових» стрибків ” прототипів корабля, більшість яких закінчилися невдало.