Технології

Пошуковик Google почав перевіряти інформацію на достовірність

Google

Розробники Google запустили інструмент для боротьби з недостовірними результатами у видачі популярного пошуковика. Тепер він буде вказувати користувачам на “сумнівне” походження певних матеріалів, зміст яких з часом може змінитися.

Хоча спеціально навчені алгоритми ШІ зазвичай підбирають результати пошукової видачі, максимально відповідні запиту, вони все ще можуть бути недостовірними. В першу чергу це стосується нових тем, за якими ще не накопичено достатньо підтверджуючих матеріалів. Тому в Google нагадала в своєму блозі, що інформація, яка публікується в мережі першою, часом виявляється не найнадійнішою.

Читайте також:  Нова версія Chrome стала швидше і краще захищена від крадіжки даних

Google

Щоб користувачі не сприймали результати пошуку, як енциклопедичні дані, вони будуть попереджені про можливу неповноту виведених за деякими запитами відомостей.

У таких випадках над результатами видачі з’явиться повідомлення про те, що відомості, які відображаються пошукачем швидко змінюються, і рекомендується дочекатися оновлених даних.

Винятком стануть випадки публікацій джерелами, акредитованими самою Google. Нова функція вже доступна в США для запитів англійською мовою, і надалі з’явиться і в інших регіонах.