Наука

Земля зіткнулася з енергетичним дисбалансом

Земля

Вчені розповіли про вельми неочевидний вплив глобального потепління на нашу планету. Як виявилося, енергетичний дисбаланс Землі з початку тисячоліття збільшився практично вдвічі.

Дослідження було проведено фахівцями NASA і Національного управління з досліджень океану і атмосфери США. Повідомляється про помітне зрушення між тим, скільки енергії Сонця поглинається в атмосфері і на поверхні планети, а також кількістю теплового інфрачервоного випромінювання, яке Земля викидає в космос.

Зафіксоване зростання дисбалансу енергії з 2005 по 2019 рік майже в два рази означає, що планета набирає енергію, що призводить до підвищення температури навколо неї.

Читайте також:  5% електростанцій Землі викидають 73% парникових газів

Енергетичний дисбаланс

Вчені вже називають результати безпрецедентними, оскільки вони покладаються на два незалежні експерименти. Так, частина інформації була отримана за допомогою набору супутникових датчиків NASA для вимірювання кількості енергії, що надходить і залишає планету. Крім того, використовувалися показники з океанічних буїв по всьому світу. Немає ніяких сумнівів, що висновки точні, а енергетичний дисбаланс може стати реальною проблемою для людства.

Причиною подібного явища називають зростання парникових газів в результаті наростаючого антропогенного впливу на природу. Атмосфера просто не випускає енергію, яка повертається в океани, що поглинають до 90% надлишків. Крім того, вплив могли надати так звані Тихоокеанські десятирічні коливання від прохолодної до теплої фази.

Читайте також:  Біорозкладана пов'язка прискорює відновлення зламаних кісток

Джерело: The Guardian