Технології

Мікроскоп з LEGO за $ 5 дозволяє побачити клітини

Мікроскоп

Вчені створили повністю робочий мікроскоп за допомогою конструктора LEGO. У процесі також були задіяні недорогі лінзи смартфонів, а підсумкова вартість продукту склала 5 доларів. Зате результат перевершує всі очікування.

Мікроскоп

Незвичайна ідея прийшла в голови дослідників з університетів Геттінгена і Мюнстера в Німеччині. Вони називають це справжнім робочим інструментом, який може бути використаний для навчання дітей принципам роботи подібних пристроїв. Мікроскоп отримав високу роздільну здатність і оснащений настільки потужними лінзами, що здатний розпізнавати навіть окремі клітини.

Читайте також:  MediaTek знову визнана чіпмейкером №1 в світі

У процесі створення використовувалися тільки будівельні блоки конструктора LEGO, а сам мікроскоп легко налаштовується, пропонуючи функцію збільшення дозволу, що дозволяє заглянути в таємниці мікросвіту без покупки дорогого обладнання. Дослідники продемонстрували процес створення дітям у віці 9-13 років, які не тільки дивилися, але і виконували деякі етапи збірки. Повна інструкція знаходиться у вільному доступі.

Мікроскоп

«Ми сподіваємося, що цей модульний мікроскоп буде використовуватися в класах і будинках по всьому світу, щоб надихати дітей наукою», — діляться враженнями вчені.

Джерело: The Biophysicist