Технології

Створена майже ідеальна система пасивного збору питної води

Вода

Команда дослідників з Швейцарського дослідницького інституту ETH Zurich створила пасивний конденсатор води. Пристрій здатний працювати цілодобово, а ефективність наближається до теоретичного максимуму, адже для нього не потрібно ніякої енергії.

Конденсатор

Створений конденсатор вологи може похвалитися нульовим споживанням електрики. Технологія заснована на самоохолоджуючій поверхні і спеціального радіаційного захисту.

Простіше кажучи: на скло наноситься покриття, здатне не тільки відображати сонячне випромінювання, але і випромінювати власне тепло. Це дозволяє охолоджувати поверхню на 15 градусів нижче температури навколишнього середовища, що призводить до конденсації водяної пари з повітря в питну воду.

Читайте також:  Xiaomi приступила до будівництва «заводу без людей»

Конденсатор

В ході реальних випробувань було доведено, що ефективність пристрою як мінімум в 2 рази вище аналогів, заснованих на фользі. Відзначається, що скло діаметром 10 сантиметрів виробляє 4,6 мілілітра води в день.

Більші конденсатори здатні збирати до 0,53 децилітра води з квадратного метра на годину. Це трохи менше теоретичного максимуму в 0,6 децилітра на годину, який фізично неможливо перевищити.

“На відміну від інших технологій, наша дійсно може працювати без додаткової енергії, що стало ключовою перевагою”, – заявляють дослідники.