Співбесіда на роботу

Співбесіда на роботу: як пройти стрес-тест

Працедавці використовують стрес-інтерв’ю не так вже рідко, і відсоток претендентів, які відсіваються після такої співбесіди, досить високий. Ті, хто вирішують піти далі, або володіють високою стресостійкістю, або налаштовані отримати цю роботу у що б то не стало, пише кадровий портал hh.ua.

Експерти порталу радять насамперед навчитися відрізняти стрес-інтерв’ю як форму співбесіди від банальної прояви грубості і неповаги. Якщо ви вже досить довго очікуєте в приймальні, придивіться до того, як рекрутер спілкується з іншими співробітниками компанії. Можливо, він відчуває ваше терпіння на міцність, а далі послідують інші прийоми, покликані вивести вас з рівноваги. Якщо перші ж спостереження над поведінкою інтерв’юера викликають у вас неприємні асоціації, то краще продовжити пошуки в іншому місці.

Важливе правило, про яке завжди варто пам’ятати: якщо вас не влаштовує формат проведення інтерв’ю, не варто витрачати свій час. Ви вправі відмовитися від подальших кроків з працевлаштування в цю компанію. У пошуках чергового роботодавця варто насамперед орієнтуватися на свій душевний комфорт, а не намагатися відповідати нав’язаним ідеалам.

Готуйтеся заздалегідь. Складно передбачити, як до вас поставляться на першій зустрічі в незнайомій організації. Бути може, належить звичайне інтерв’ю, яке саме по собі є досить вираженим стресом для більшості претендентів. Але якщо рекрутер націлений “перевірити вас на міцність”, бесіда може піти по зовсім непередбачуваного сценарієм.

Вірною ознакою наміченого стрес-інтерв’ю є видима зневага до вашого часу, кажуть експерти. Наприклад, співбесіда призначена на 10 ранку, а з вами знайшли час поговорити лише в 12. Щоб весь цей час не кипіти від обурення, візьміть з собою книгу (якщо, звичайно, твердо налаштовані на зустріч). А ось смартфони або планшети краще не використовувати – негативна інформація з соцмереж не додасть душевної рівноваги.

Бойовим і азартних здобувачам, бажаючим продемонструвати відмінну стресостійкість і бажання працювати в компанії, варто продумати свою реакцію на деякі “больові прийоми”. Наприклад, особисті питання. Навіть якщо рекрутер безмірно цікавий до подробиць вашого особистого життя і подальшим сімейним планам, не варто поширюватися про них в деталях. Більшість людей абсолютно резонно намагаються захистити приватну сферу від сторонніх. Можете спокійно відповісти, що ці речі ніяк не впливають на кваліфікацію і продуктивність вашої роботи.

Без церемоній. До вас можуть несподівано звернутися на ти, перевіряючи рівень самовладання. Рекрутер, який запізнився може почати співбесіду, не вибачившись за затримку і навіть не привітавшись. Однак, і тут не варто давати волю емоціям. Якщо таке звернення для вас образливе, то задумайтеся про доцільність продовження бесіди в даному форматі, але ні в якому разі не відповідайте аналогічною безцеремонністю. Продовжуйте зберігати дистанцію, властиву діловій розмові двох незнайомих людей.

У деяких компаніях задумки рекрутера набувають зовсім нісенітні форми. Шукачу можуть не запропонувати присісти, “ненавмисно” перекинути на його костюм стакан з водою або пролити кави. Експерти попереджають: це не відноситься до стрес-співбесіди, а свідчить про невихованість і повній відсутності поваги з боку компанії. Фахівець, який знає собі ціну ніколи не погодиться продовжити співпрацю з настільки “нетиповою” організацією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *