Технології

Знаменитий телескоп «Хаббл» вийшов з ладу і його не можуть полагодити

Хабл

Після майже двох тижнів спроб повернути “Хаббл” в стрій фахівці NASA не домоглися помітних результатів. Найвідоміший космічний телескоп, який зробив безліч важливих відкриттів, не працює, а причина відключення досі невідома.

Після відключення комп’ютера телескопа 13 червня винуватцем був визнаний 64-кілобайтний модуль пам’яті. 16 червня інженери NASA спробували перевести телескоп на одне з резервних джерел, але операція закінчилася провалом, оскільки «Хаббл» так і не запустився і перейшов в безпечний режим. В даний час вчені перебувають у пошуках більш ефективного рішення.

Останній раз “Хаббл” перебував на обслуговуванні в 2009 році. Сьогодні NASA не має космічного корабля для здійснення подібної місії. Саме тому будуть робитися спроби реанімації телескопа віддалено. Надії вчених пов’язані з комп’ютером, здатним проводити самодіагностику. На борту також знаходиться корисне навантаження, здатне виконувати резервні функції.

Читайте також:  Які материнські плати підтримують Windows 11?

“Хаббл” був запущений в 1990 році і працює на орбіті більше 30 років. Після поломки гіроскопа в 2018 році телескоп був переведений в режим розгойдування в просторі. Представники NASA заявили, що до тих пір, поки вони не виявлять причину поломки, прилади будуть перебувати в безпечному режимі. Не виключено, що полагодити його не вдасться, і телескоп просто перетвориться на космічне сміття.