Авто

Panasonic позбувся акцій Tesla на 3,6 мільярда доларів

Tesla

Компанія Panasonic, постачальник батарей для електромобілів Tesla, продав свою частку в американській автомобільній компанії: японській корпорації належали 1,4 мільйона акцій Tesla. Як повідомляє агентство Nikkei Asia, сума виручки від продажу акцій Tesla не називається, але вона становить значну частину від задекларованих 3,9 мільярда доларів, які припали на «доходи від погашення інвестицій» у звіті Panasonic за попередній фінансовий рік. Незважаючи на те, що виробник батарей повністю вийшов з капіталу Tesla, компанії продовжать співпрацювати.

Причиною рішення позбутися частки в Tesla називають прагнення Panasonic збільшити прибуток і виручити кошти, необхідні для інвестування в інші компанії. За однією з версій, японський конгломерат розглядає можливість покупки американської компанії-розробника програмного забезпечення Blue Yonder за 7,1 мільярда доларів.

Також повідомляється, що на момент покупки 1,4 мільйона акцій Tesla в 2010 році Panasonic заплатила 30 мільйонів доларів (по 21,15 долара за акцію). Цей крок компанія зробила для того, щоб підтримати американського автовиробника у важкий час.

Незважаючи на те, що офіційно сума угоди не називається, скільки отримали японці за акції Тесли можна з’ясувати, виходячи з їх ринкової вартості. Станом на кінець березня 2020 року частка Panasonic в Tesla коштувала близько 730 мільйонів доларів, а за наступний рік подорожчала в п’ять разів. Виходячи з цього можна припустити, що компанія виручила з продажу акцій 3,6 мільярда доларів.

Читайте також:  Nissan представив найбільш екстремальну версію Navara

Крім того, що Panasonic залишається постачальником акумуляторів для електрокарів Tesla, компанії спільними зусиллями побудували завод з виробництва батарей в Неваді, вклавши в проект мільярди доларів. Bloomberg у свою чергу зазначає, що за роки співпраці у партнерів траплялися складні періоди: наприклад, коли глава Tesla Ілон Маск чинив тиск на Panasonic, щоб компанія збільшила обсяги виробництва.