Технології

Додаток Microsoft розповість, чи «потягне» комп’ютер Windows 11

Microsoft Windows 11

Слідом за анонсом Windows 11 компанія випустила спеціальну утиліту, що перевіряє комп’ютер на відповідність системним вимогам нової ОС. Крім того, в мережі з’явилася інструкція по виправленню однієї з налаштувань ПК, яка може стати перешкодою для апгрейда операційної системи.

Microsoft Windows 11

Утиліта Microsoft PC Health Check аналізує залізо ПК або ноутбука, і повідомляє, чи можлива установка новітньої ОС на поточну конфігурацію. Мінімальні системні вимоги Windows 11 включають Підтримуваний 64-розрядний процесор Intel, AMD або Qualcomm, не менше 4 ГБ оперативної і 64 ГБ вбудованої пам’яті, відеокарту з підтримкою DirectX 12 і WDDM 2.x, а також UEFI материнської плати з підтримкою функції Secure Boot.

Читайте також:  Батько повернув синові здатність ходити за допомогою екзоскелета [ВІДЕО]

Крім того, для установки операційки потрібно модуль шифрування TPM 2.0, який може бути реалізований як у вигляді окремої мікросхеми, так і за допомогою Програмної емуляції, використовуючи центральний процесор. Перевірити його наявність і версію можна через меню «Виконати» (Win + R) за допомогою команди tpm.msc. Цікаво, що в одній зі статей на сайті Microsoft вказана апаратна версія модуля TPM 1.2 в якості достатнього для установки умови. Інсайдери припускають, що виноска на більш новий чіп — не більше ніж маркетинговий хід, покликаний мотивувати покупців до оновлення заліза.

При відсутності активного модуля має сенс спробувати включити його в налаштуваннях UEFI материнської плати. Залежно від бренду і моделі, потрібна опція може називатися по-різному: наприклад, TPM Device, Trusted Platform Module, PTT, fTPM, або Security Chip. У будь-якому випадку, як відзначають експерти, поки невідомо, чи збережеться ця вимога до моменту релізу Windows 11, і чи буде вона обов’язковою для всіх версій операційної системи.

Читайте також:  «Екран смерті» в Windows 11 більше не синій

Microsoft Windows 11

Завантажити актуальну версію утиліти PC Health Check для перевірки сумісності ПК з Windows 11 можна за цим посиланням.