Криптовалюти

В Африці провернули найбільшу в світі аферу з біткоїнами

Africrypt

Засновники криптоплатформи Africrypt з ПАР брати Амір і рейс Кейджі підозрюються в крадіжці 69 000 біткоіни. Створена в 2019 році Africrypt була націлена на заможних людей і знаменитостей. Як і в більшості шахрайських схем, прибуток інвесторів на платформі становив до 10% від вкладень.

У квітні 2021 року брати звернулися до інвесторів по електронній пошті з повідомленням про злом Africrypt. За їх словами, шахраї дісталися до клієнтських рахунків, а засновники платформи намагаються повернути вкрадені кошти. Всього було викрадено криптовалюти на суму $3,6 мільярда.

Читайте також:  На 124-річній гідроелектростанції добувають біткоїни

“Нашим пріоритетом номер один є отримання коштів якомога швидше. Однак цей процес дуже складний і займе багато часу», — заявили брати Кейджі.

Africrypt

Також вони попросили вкладників не звертатися в правоохоронні органи, щоб не ускладнювати процес повернення криптовалюти. Незважаючи на це, постраждалі звернулися в юридичну компанію Hanekom Attorneys з проханням розібратися в тому, що відбувається. Їм відповіли, що обидва засновники Africrypt полетіли до Великобританії і відключили всі канали, по яких з ними можна було б зв’язатися.

У процесі розслідування поліція Південної Африки зв’язалася з різними криптобіржами, сподіваючись на співпрацю. Влада розраховує відстежити зловмисників, коли ті будуть намагатися продати викрадену криптовалюту. Однак при відправці біткоїнів використовувалися спеціальні сервіси, які заплутують транзакції, що ускладнює відстеження руху коштів.

Читайте також:  Ілон Маск відновить продаж авто за біткоїни, але за однієї умови

Джерело: gizmodo