Авто

Штучний інтелект допоміг дізнатися, коли електромобілі обженуть по продажах звичайні машини

Електромобіль

Консалтингова компанія Ernst & Young (EY), використовуючи засоби прогнозування на базі штучного інтелекту, передбачила, що через 12 років електромобілі обійдуть з продажу традиційні машини. Поки це стосується тільки найбільших ринків: Європи, США і Китаю. Також ШІ розрахував, що до 2045-го частка нових машин з ДВС у світовому масштабі знизиться до менш ніж одного відсотка. На руку виробникам будуть і посилювані норми шкідливих викидів, і введення санкцій і підвищених податків для покупців “неекологічного” транспорту.

Електромобілі обженуть з продажу машини з ДВС на п’ять років раніше, ніж передбачалося спочатку, свідчить з дослідження EY. Зрозуміло, мова йде тільки про ключові світові ринки. У Європі, наприклад, це відбудеться вже в 2028 році. У Китаї і США — до 2033-го і 2036-го відповідно.

Читайте також:  Tesla розкритикували за тестування бета-версії автопілота на звичайних водіях

Драйверами популярності електрокарів стануть нові законодавчі ініціативи в галузі екології, а також інтерес з боку покупців. За даними EY, під впливом пандемії люди частіше відмовляються від каршерінга на користь особистого транспорту, причому 30 відсотків опитаних хотіли б водити електрокар.

У дослідженні також говориться, що Європа буде лідером з продажу електромобілів аж до 2031 року, поки це місце не займе Китай. Тим часом частка машин з ДВС навіть через п’ять років буде все ще висока-дві третіх від загального обсягу.

Але до 2030-го вона знизиться до менш ніж 50 відсотків. Вимоги щодо викидів парникових газів будуть посилюватися, а значить компаніям доведеться активніше виводити на ринок нові батарейні моделі і відмовлятися від машин з традиційними силовими установками.

Читайте також:  Ілон Маск придумав нове призначення для зорельота Starship

Минулого тижня Європейська комісія зареєструвала громадянську ініціативу про “заборону реклами та спонсорства викопного палива”. Автори документа сподіваються, що Євросоюз розробить законопроекти, що забороняють рекламу і спонсорство всіх типів транспортних засобів на викопному паливі — виключення буде зроблено тільки для автомобілів, які використовують для надання транспортних послуг. Заборону можуть поширити на офлайн – і онлайн-рекламу, спонсорство спортивних, освітніх і розважальних заходів.

Джерело: Automotive News Europe