Політика

Меркель виступила за прямий діалог ЄС з Росією

Ангела Меркель

Євросоюзу потрібно відповідати на провокації Росії “спільними і єдиними зусиллями”, сказала канцлер ФРН.

Євросоюзу треба вийти на прямий діалог з керівництвом Росії та водночас виробити єдиний підхід до провокацій, які можуть бути з боку Москви. Про це сказала канцлер ФРН Анґела Меркель під час виступу в бундестазі в четвер, 24 червня.

“На мою думку, ми, Європейський Союз, повинні шукати прямого контакту з Росією та російським президентом”, – заявила Меркель.

Читайте також:  Кулеба: Турецькими БПЛА захищатимемося від Росії

Також вона згадала про недавній саміт президентів США і РФ, що відбувся у Швейцарії. Меркель привітала ці переговори, але вказала, що “недостатньо, коли президент США говорить із президентом РФ”, і далі пояснила, що і ЄС не варто уникати діалогу.

Водночас Меркель розкритикувала нинішній підхід ЄС до провокацій, які йдуть із боку РФ.

“Події останніх місяців ясно показали не тільки Німеччині, що нескоординовано реагувати на російські провокації неправильно”, – сказала вона і відзначила, що ЄС на подібні дії варто відповідати “спільними і єдиними зусиллями”.

За її словами, також необхідно навчитися протистояти гібридному наступу Росії.

Читайте також:  Комітет Ради схвалив законопроект про канабіс

“На порядку денному мають бути спільні (з Росією. – Ред.) стратегічні інтереси, наприклад захист клімату, як і, звісно, мир і безпека, врегулювання ситуації в Лівії та Сирії”, – зауважила канцлер.

Напередодні Financial Times повідомила з посиланням на дипломатичні джерела, що Меркель і президент Франції Емманюель Макрон вважають за потрібне обміркувати можливість у майбутньому організувати саміт ЄС на рівні глав держав і урядів за участю президента РФ Володимира Путіна.

За даними газети, в Берліні прийшли до висновку, що саміт РФ-США, який відбувся в Женеві, – зразок того, як можна оживити відносини з Росією.

Читайте також:  Тихановська розповіла про зустріч із Зеленським

“Меркель регулярно проводить переговори з Путіним, але закликає знайти формат, який дозволить ЄС разом звернутися до Росії”, – йдеться в статті.