Авто

У Євросоюзі можуть заборонити рекламу авто з ДВЗ: чим шкідливі ці двигуни

Дизель

Європейська комісія зареєструвала громадянську ініціативу під назвою “Заборонити рекламу та спонсорство викопного палива”. Так, компанії не зможуть просувати автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння.

Комісію закликають підготувати відповідні закони, які заборонятимуть рекламу та спонсорство всіх транспортних засобів, що використовують викопне паливо. Це має торкнутися виробників, постачальників, дилерів та всіх пов’язаних з такими авто компаній. Про це повідомили на сайті Єврокомісії.

Заборона має розповсюджуватися на офлайн-рекламу та інтернет. Особливу увагу пропонують приділити рекламі та спонсорству у спорті, освіті, науці, на публічних заходах та в ЗМІ. Виняток пропонують зробити тільки для автомобілів, які використовують для транспортних послуг.

Читайте також:  З'явилися подробиці про електрокар Honda, який допоможе побудувати GM

Комісія вважає, що ця ініціатива є юридично прийнятною, оскільки вона відповідає необхідним умовам, і тому вирішила зареєструвати її.

Проте на цьому етапі Єврокомісія не аналізувала суть ініціативи, і вона ще має зібрати мільйон підписів протягом року від 7 держав-членів ЄС. Тільки після цього буде рішення Європейської комісії.

Зазначимо, що в ДВЗ, крім згоряння палива, також утворюються оксиди азоту, моокиси вуглецю та різні вуглеводні. Також такі двигуни роблять викиди елементарного вуглецю у вигляді сажі. Ці речовини шкодять довкіллю і людині, і їх називають шкідливими викидами.