Економіка

Названо причину падіння економіки в Україні

Міністерство економіки

Падіння ВВП на початку року викликано локдаунами і низькою економічною активністю, характерною для цього періоду.

В українському уряді озвучили причину падіння економіки країни на початку 2021 року. Реальний валовий внутрішній продукт упав через локдауни, введені на фоні пандемії коронавірусу. Про це повідомляється на сайті Мінекономіки щодо скорочення ВВП.

“За даними Держстату, за підсумками першого кварталу 2021 року сезонно скоригований ВВП зменшився на 1,2% порівняно з попереднім кварталом. Падіння ВВП у I кварталі 2021 року спричинене, насамперед, введенням зимового і регіональних весняних локдаунів, а також низькою економічною активністю, яка традиційно спостерігається на початку року”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  Шмигаль назвав сферу для інвестицій 10 млрд євро

У відомстві додали, що найбільше під скорочення потрапили інвестиції – через збереження невизначеності (мінус 4,9%) й експорт (мінус 4,7%) – через повільне відновлення світового попиту в умовах значного зростання цін на сировинних ринках.

“Динаміка ВВП за I квартал 2021 року відповідає раніше прогнозованим тенденціям. Однак за підсумками II кварталу 2021 року очікується, що ВВП вийде на позитивний тренд”, – додали в міністерстві.