Технології

Суперкомп’ютер Ілона Маска став п’ятим за потужністю в світі

Tesla Dojo

Черговою розробкою Tesla став власний суперкомп’ютер, який компанія оцінює як п’ятий за потужністю у світі. Його завдання – навчання нейронних мереж для “прокачування” фірмового “автопілота”. Новинка стала частиною проекту Tesla Dojo, завершення якого заплановано на кінець поточного року.

Tesla працює над Dojo останні кілька років і до цього було розроблено дві моделі суперкомп’ютерів з менш видатними характеристиками. До складу обчислювального кластера входять 720 вузлів, кожен з яких включає по вісім графічних процесорів (всього 5760).

Читайте також:  Google відклала впровадження спірної функції Chrome

Tesla Dojo

Заявлена обчислювальна потужність суперкомп’ютера – 1,8 екзафлопс (квінтільйонів операцій з плаваючою комою в секунду), а сумарний обсяг його NVMe-накопичувачів з піковою швидкістю читання 1,6 ТБ/с становить 10 ПБ. При цьому загальна комутаційна пропускна здатність системи становить 640 Тбіт/с.

“У нас є нейронна мережа і набір даних в 1,5 петабайта, який вимагає величезного обсягу обчислень. Щоб це працювало дійсно добре, нам потрібно навчати масивні нейронні мережі і багато експериментувати. Так що ми багато вклали в обчислення”, – заявив Андрій Карпати.

Також стало відомо, що Ілон Маск планує зробити свої суперкомп’ютери доступними для інших компаній, щоб вони могли навчати на ньому свої нейронні мережі.

Читайте також:  Google навмисно «урізала» кастомізацію в Android 12

Джерело: Electrek