Авто

Volkswagen хотів купити Alfa Romeo

Alfa Romeo

Стало відомо про плани Volkswagen купити Alfa Romeo. Як повідомляє британське видання Autocar, в 2018 році Фердинанд Пієх наполягав на покупці Alfa Romeo у FCA: італійську марку планували передати під контроль Porsche і випускати бюджетні спорткари. В результаті угода зірвалася, Alfa Romeo залишилася в складі FCA, а пізніше увійшла в новий концерн Stellantis, утворений в ході злиття FCA і PSA.

Autocar посилається на керівника Stellantis Карлоса Тавареса і власні джерела. За інформацією видання, ідея придбати Alfa Romeo належала особисто Пієху, так як він завжди захоплювався автомобілями цієї марки.

Читайте також:  Журналісти дізналися про власників унікального Rolls-Royce за 28 мільйонів доларів

У 2018 році він розпорядився встановити контакт з концерном FCA і зробити пропозицію про викуп італійського автовиробника. Згідно з планами Volkswagen, Alfa Romeo перейшла б під крило Porsche.

У червні 2018 року голова Volkswagen Герберт Дісс зустрівся з керівником FCA Майком Менлі. На той момент ходили чутки, що FCA може вивести Alfa Romeo зі складу Концерну, як це сталося з Ferrari.

Як повідомляє Autocar, Дісс передав прохання Пієха-поцікавився, чи не планує FCA виставити Alfa Romeo, на що отримав негативну відповідь. В результаті угода не відбулася.

З 2002 року Пієх був головою наглядової ради Volkswagen і мав колосальний вплив на внутрішні процеси компанії. Це тривало аж до 2015 року: незадовго до дизельного скандалу Пієх склав з себе всі повноваження і покинув Volkswagen в результаті конфлікту з колишнім керівником концерну Мартіном Вінтеркорном. У серпні 2019 року Фердинанд Пієх помер у віці 82 років.