Політика

Путін винить США в організації Майдану в Україні

Путін Володимир

Революцію гідності в Україні організували США, вважає російський президент. Після цього в країні стався “розкол”.

Президент Росії Володимир Путін звинуватив США в організації Майдану в Україні в 2013-2014 роках. Таку заяву він зробив в статті для німецького видання Die Welt під назвою Бути відкритими, незважаючи на минуле. В редакції статтю назвали баченням Путіна на історію Європи.

Так, російський президент назвав Революцію гідності “антиконституційним збройним переворотом”.

“З цього все і почалося. Навіщо потрібно було це робити? Тоді чинний президент Янукович вже погодився з усіма вимогами опозиції. Навіщо США організували переворот, а країни Європи – безвольно його підтримали, спровокувавши розкол в самій Україні і вихід Криму з її складу?”, – написав він.

Читайте також:  США спростували дані про відміну допомоги Україні

За словами Путіна, багато країн нібито були поставлені перед штучним вибором – бути або з колективним Заходом, або з Росією.

“Фактично це був ультиматум. До яких наслідків призвела така агресивна політика, ми бачимо на прикладі “української трагедії 2014 року”, – вважає він.

Також Путін заявив, що розширення НАТО на схід і вступ туди низки колишніх радянських республік поховало надії на континент без розділових ліній.

“Наша спільна і безперечна мета – забезпечити континентальну безпеку без розділових ліній, єдиний простір рівноправного співробітництва і загального розвитку в ім’я процвітання Європи та світу в цілому”, – наголосив Путін.

Читайте також:  Столтенберг назвав серйозний виклик для НАТО

На його думку, для становлення єдиної Європи колосальну роль зіграло історичне примирення російського народу і німців.

Путін додав, що Росія виступає за відновлення партнерства з Європою – процвітання і безпека Європи можливі лише спільними зусиллями всіх країн, включаючи Росію.

Водночас він зазначив, що зараз наростає напруженість, реальними стають ризики нової гонки озброєнь.