Авто

Легалізація маріхуани в США привела до зростання аварійності на дорогах

Аварія

Нове дослідження демонструє, що в штатах, де вживання марихуани стало легальним, за 10 років зросла кількість дорожньо-транспортних пригод з потерпілими і загиблими.

Оскільки все більше штатів легалізують продаж і вживання марихуани в рекреаційних цілях, страховий інститут дорожньої безпеки США (IIHS) вирішив дослідити, яким чином це вплинуло на безпеку на дорогах.

Експерти проаналізували дані за 10 років — з 2009 по 2019 роки. У 25-сторінковому звіті враховано кількість аварій з потерпілими або загиблими в тих штатах, де марихуана стала легальною, в порівнянні зі штатами, де вона як і раніше заборонена.

Читайте також:  Оновлений Audi e-tron зможе проїжджати без підзарядки 600 км

Висновок полягає в тому, що дорожньо-транспортні пригоди з потерпілими в середньому на 6,6 відсотка частіше відбуваються саме в тих штатах, де марихуана законна. Кількість аварій зі смертельними наслідками в тих же штатах збільшилася в середньому на 2,3 відсотка.

У штатах, де продажі марихуани вже стали помітною сферою роздрібної торгівлі, статистика ще більш тривожна: фахівці IIHS зафіксували зростання дорожньо-транспортних пригод з потерпілими на 5,9 відсотка і аварій з летальним результатом на 3,8 відсотка.

Втім, в дослідженні наголошується, що інші фактори, не пов’язані з наркотиками, можуть також вплинути на результати. В даний час марихуана дозволена до вживання в рекреаційних цілях в 11 американських штатах і окрузі Колумбія.