Технології

Камуфляж нового покоління робить солдат невидимими [ФОТО]

Технологія

Ізраїльська компанія Polaris Solutions створила камуфляжне покриття нового покоління. Пристрій виконаний у вигляді листа і здатний робити солдатів практичними невидимими. Розробка вже пройшла випробування в армії.
Технологія

Матеріал під назвою Kit 300 розроблений у співпраці з Міністерством оборони Ізраїлю і забезпечує багатоспектральне маскування. Інженери заявляють про унікальність технології і повну відсутність аналогів на ринку. При цьому всі необхідні патенти вже зареєстровані в безлічі країн. Лист матеріалу створений з різних металів, полімерів і мікроволокон. В ході випробувань вдалося довести, що солдатів неможливо помітити ні Збройним оком, ні за допомогою тепловізійного обладнання.

Читайте також:  Поставлено новий рекорд швидкості інтернету по оптоволокну

Кожен лист створюється під конкретні умови, а інженери налаштовують забарвлення і візерунок в залежності від потреб клієнта і географії регіону використання. Фарбування проводиться з двох сторін, що дозволяє використовувати матеріал як серед густої рослинності, так і для пустельних пейзажів.

Матеріалу можна надати тривимірні форми, а також скласти в компактний рулон. Він водонепроникний і може служити укриттям або використовуватися в якості носилок для перенесення поранених солдатів на поле бою, витримуючи вагу до 250 кг. Крім того, матеріал легко пристосувати в медичних цілях, для накладення шин і підтримки зламаних кісток, або в якості теплої ковдри, що рятує від переохолодження.

Читайте також:  ШІ навчився відтворювати голоси знаменитих реперів

Технологія

Polaris Solutions очікує виходу на масовий ринок в найближче десятиліття. Інженери розвивають ідею плаща-невидимки, обіцяючи втілити фантастичні сценарії з фільмів в реальність.