Технології

Прозорі сонячні панелі дозволять отримувати енергію через вікна

Прозорі сонячні панелі

Група дослідників з Університету Штату Мічиган вже деякий час працює над створенням по-справжньому прозорої сонячної панелі. Ефективність такого пристрою значно нижче, ніж у звичайних панелей, але потенційні можливості перевищують найсміливіші надії вчених.

Розробка американських вчених заснована на матеріалі, який називається прозорим люмінесцентним сонячним концентратором (TLSC). Його унікальність полягає в тому, що він випромінює невидиме для очей люмінесцентне світіння з перетвореною довжиною хвилі інфрачервоного світла.

Це означає, що перешкода на шляху у проходить світла є, але не помітно людському оку. По краях скла розташовані непрозорі фотоелектричні сонячні елементи, які і перетворюють концентрований інфрачервоний світло в електрику.

Читайте також:  «Google Перекладач» отримає серйозний редизайн

Головна проблема, з якою поки зіткнулися вчені, полягає в низькому ККД прозорих сонячних панелей. Повідомляється, що прогнозована ефективність не перевищує 5%, що набагато нижче, ніж у існуючих аналогів з частковою прозорістю.

В даному випадку основний акцент робиться на масовості, адже якщо покрити величезний хмарочос такими панелями, що виробляється ними кількість енергії вже буде достатнім для живлення різної техніки.