Технології

Камеру смартфона навчили виявляти бактерії

Бактерії

Команда дослідників з Вашингтонського університету розширила можливості камери звичайного смартфона. Новий метод дозволяє ідентифікувати небезпечні бактерії в порожнині рота і на шкірі людини без використання дорогого складного обладнання та відвідування лабораторії.

Своєчасне виявлення бактерій може прискорити процес загоєння ран і допомогти уникнути небезпечних наслідків інфекції, А також багатьох інших проблем.

Вчені об’єднали камеру звичайного смартфона з власною методикою обробки зображень з метою визначати деякі класи бактерій. Особливість технології полягає в тому, що вона недорога і дозволяє отримати точні дані без покупки професійного обладнання та консультації лікаря.

Читайте також:  Тепер офіційно. На Netflix з'являться відеоігри

Технологія

Відомо, що бактерії не видно на звичайних фотографіях. Причина в тому, що камери смартфонів здатні відобразити світло видимого спектру в трьох кольорах: червоному, зеленому і синьому. Бактерії випромінюють інші довжини хвиль світла крім зазначених вище, що не дозволяє їх виявити.

Ідея дослідників полягала в створенні спеціального приладу, який кріпиться навколо камери і містить 10 чорних лампочок. Світлодіодне підсвічування змушує бактерії випромінювати червоні флуоресцентні сигнали, легко вловимі мобільною оптикою.

Бактерія

Вчені відзначають, що технологія дозволяє одночасно розглянути різні бактерії. Це означає, що одне і те ж зображення в майбутньому вийде використовувати для пошуку декількох видів мікроорганізмів, що неможливо зі звичайними системами візуалізації.