Наука

Рідкий метал вміє змінювати свою форму і відбиваність світла

Рідкий метал

Знайдено спосіб розширити характеристики рідкого металу. Вчені навчилися перемикати цей матеріал між режимами відбиття і розсіювання світла шляхом впливу на нього електрикою.

Рідкий метал

Рідкий метал в стані відбивача (вгорі зліва / внизу справа) і розсіювача (вгорі праворуч / внизу зліва)

Дослідники з Університету Кюсю і Університету штату Північна Кароліна довели можливість змінити властивості рідкого металу в результаті управління полярністю на контактах. Відомо, що Електрика окисляє метал, що призводить до зміни його обсягу. В результаті на поверхні з’являються крихітні подряпини, безладно розсіюють світло. Для повернення матеріалу в початковий стан досить просто переключити напругу з негативного на позитивне.

“У найближчому майбутньому цю технологію можна буде використовувати, щоб створювати інструменти для розваги та художнього самовираження, які не були доступні раніше. Технологія також може бути розширена до чогось, що дуже схоже на 3D-друк для виробництва електронно-керованої оптики з рідких металів. Це могло б дозволити виготовляти недорогі пристрої для діагностики здоров’я на світловій основі», — зазначають дослідники.

Для управління станом рідкого металу досить невеликої напруги в 1,4 В, а значить, готовий пристрій виявиться енергоефективним і буде споживати не більше звичайного світлодіода. Перемикання здійснюється при кімнатній температурі і не вимагає ніяких специфічних умов.