Політика

У Міненерго пов’язують високі ціни на газ з ПП-2

Північний потік

Росія провокує дефіцит газу в Європі, щоб примусити до реалізації Північного потоку-2, вважає Галущенко.

Ситуація на європейському ринку з високими цінами на газ склалася через дії Росії, вважає міністр енергетики Герман Галущенко. Про це він сказав у ході години запитань до уряду у Верховній Раді в п’ятницю, 18 червня.

“Те, що відбувається в Європі з ринковою ціною на газ, – це наслідок того, що робить наш північний сусід, щоб примусити до реалізації Північного потоку. Ми розглядаємо цей Північний потік-2 в якості зброї, це не питання економіки і комерції”, – сказав міністр.

Читайте також:  В ЄС прив'язали транш Україні до судової реформи

Він додав, що питання з газопроводом не закрите.

“Що ми робитимемо? Є кілька напрямків. По-перше, це питання не закрите. Є приклад Opal, коли його ввели і насправді він працює тільки на 50% – це теж опція про те, що нам треба вимагати застосування європейського законодавства до Північного потоку – це один напрямок”, – сказав міністр.

Другий напрямок – повернення до ідеї консорціуму про газотранспортну систему України.

“Можливо, питання повернення до ідеї консорціуму газотранспортної системи, що забезпечують транзит територією України. Обіцянки про те, що договір буде виконуватися і їх виконання – це різні речі. Ми будемо далі протистояти реалізації, але паралельно треба дивитися, кого ми можемо залучити з партнерів”, – сказав Галущенко.

Читайте також:  Рада прийняла закон про банки на вимогу МВФ

Він запевнив, що влада й надалі протистоятиме реалізації цього проекту.