Технології

Терагерцовий чіп передає дані на швидкості 11 Гбіт / с

6G

Міжнародна команда дослідників створила чіп, здатний транслювати по бездротовому з’єднанню сигнал в терагерцевому діапазоні. Швидкість передачі даних перевищила теоретичну межу для мобільних мереж п’ятого покоління.

Кремнієвий чіп був створений вченими з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі (NTU Singapore) і університету Осаки в Японії. Технологія заснована на фотонних топологічних ізоляторах, що володіють унікальними властивостями. Повідомляється, що вони дозволяють світловим хвилям проходити по поверхні і огинати гострі кути. Вже сьогодні технологія виявилася швидше самих швидкісних мереж 5G.

Передача даних в терагерцевому діапазоні входить в спектр фундаментальних проблем. Причини лежать в з’являються дефектах матеріалу і частоті помилок, що зустрічаються в звичайних хвилеводах, таких як кристали або порожнисті кабелі. Новий чіп вже довів, що здатний передавати сигнали в терагерцевому діапазоні без помилок і зі швидкістю 11 гігабіт в секунду, минаючи будь-які дефекти матеріалу, які могли утворитися в процесі виробництва кремнію. Очікується, що створена технологія ляже в основу створення бездротових мереж шостого покоління.

Читайте також:  Блогер відправив трекери AirTag Ілону Маску і Тіму Куку

Дослідники роблять акцент на тому, що завдяки невеликому розміру кремнієвий чіп може бути легко інтегрований в існуючі електронні схеми, що прискорить розгортання технології 6G.