Наука

Прослуховування музики перед сном призводить до утворення «вушного хробака»

Музика

Дослідники перевірили теорію про користь прослуховування музики перед сном з метою заспокоїтися. Результати експерименту довели, що ця звичка має рівно протилежний ефект і призводить до виникнення феномена «вушного хробака».

“Вушним хробаком” називають нав’язливу мелодію, яка не відпускає людину протягом дня. Крім того, ця проблема призводить до прокручування образів в голові, навіть коли пісня завершилася, а мозок не може позбутися того чи іншого ритму навіть уві сні. В ході експерименту, в якому взяли участь 209 добровольців, стало ясно, що прослуховування музики перед сном підвищує ймовірність підхопити «вушного хробака».

“Перед сном ми включали три популярні пісні: “Shake It Off” Тейлор Свіфт, “Call Me Maybe” Карлі Рей Джепсен і “Don’t Stop Believin ” групи Journey”, – розповідають дослідники.

Читайте також:  Розроблено універсальний синтетичний замінник крові

Частина випробовуваних пройшла полісомнографічні тести, спрямовані на реєстрацію мозкових хвиль, визначення частоти серцевих скорочень, дихання і багатьох інших показників організму під час сну. Як з’ясувалося, шанси виникнення “вушних черв’яків” під час прослуховування музики перед сном зростають, але і це ще не все — є цілий ряд інших негативних наслідків. Так люди, котрі “заразилися” довше засипали, прокидалися ночами і проводили більше часу в легких стадіях сну, не занурюючись в більш глибокі. Все це знижує якість сну і не дає людині набратися сил.