Технології

Новий матеріал утилізує СО2 і виробляє енергію

матеріал

Дослідники створили матеріал, здатний виконувати функції фотосинтезу, властивого рослинам. Він поглинає вуглекислий газ, виділяючи назад чисте повітря і виробляючи енергію для живлення різної електроніки.

Домогтися протікання хімічної реакції фотосинтезу в синтетичному матеріалі вдалося в ході використання металорганічних фарб (MOF), здатних розщеплювати СО2 на нешкідливі органічні матеріали. Приємним доповненням стало те, що ця технологія отримання чистого повітря не тільки дозволить зменшити викиди парникових газів, але і дасть людству дешеве джерело енергії.

За словами дослідників, вони продовжать вдосконалювати методику, щоб збільшити вихідну потужність і зробити технологію ефективнішою. Ідея полягає в розміщенні подібних пристроїв поруч з електростанціями, де вуглекислий газ буде засмоктуватися в установки. В процесі утилізації СО2 перетвориться в енергію, яка піде по проводах споживачам.

Читайте також:  Смартфони Google Pixel отримали ряд нових корисних функцій

Також потенційний інтерес викликає можливість створення з синтетичного матеріалу черепиці на дахах. Це дозволить очищати повітря, а енергія буде використовуватися для живлення електроприладів в будинках.