Економіка

На ринку газу України накопичилося 120 млрд боргів

Газ

Влада має намір реструктуризувати величезний борг, який є на ринку газу.

На газовому ринку України сформувалася заборгованість у 120 мільярдів гривень. Про це повідомив Нафтогаз, коли коментував плани влади реструктуризувати борги.

Верховна Рада вже прийняла в першому читанні законопроект №3508-д про реструктуризацію боргів на ринку газу.

У Нафтогазі висловили готовність взяти участь у його доопрацюванні.

Як відзначив уповноважений НАК з роботи з органами держвлади Роман Супрун, прийняття цього законопроекту буде відправною точкою для аудиту боргів, аналізу причин їх виникнення та врегулювання проблеми.

Читайте також:  Зростання промвиробництва у травні сповільнилося

“Втрата великими споживачами платоспроможності і звуження ринку збуту через борговий тиск є серйозною проблемою. Якщо її не вирішувати, це поступово послаблюватиме приплив інвестицій у галузь, зокрема в сегмент видобутку, негативно впливатиме на активність замовників послуг з транспортування, зберігання газу. В контексті Північного потоку-2 все це становить значну загрозу для енергобезпеки країни”, – пояснив він.

Нагадаємо, 26 травня Кабмін доручив Мінрегіону, Мін’юсту, Міненерго спільно з Нафтогазом, зокрема, забезпечити укладання договорів на реструктуризацію боргів підприємств ТКЕ в рамках меморандуму про взаєморозуміння стосовно врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води з урахуванням правил ринку газу, зокрема щодо зобов’язання повного і своєчасного розрахунку з попереднім постачальником у разі його зміни.