Інвестування

Куди вкласти зайві гроші в 20, 30 і 40 років

Гроші

Ви почали заробляти більше, ніж можете витратити. Отримали великий бонус за угоду або спадок. Виграли в лотерею і обзавелися великою сумою. Що робити з грошима — розбираємося.

Куди інвестувати у 20 років

В освіту

За плечима кілька років роботи, і вже зрозуміло, яких навичок не вистачає і в яку сторону потрібно рухатися далі. Вільні гроші варто вкладати в курси, семінари, тренінги. Головне — заздалегідь переконатися, що їх проводять не шарлатани, а шановані в своєму середовищі люди. Подібні витрати принесуть нові знання і нові зв’язки. А це обіцяє багато цікавих проектів і збільшення зарплати в майбутньому.

У подушку безпеки

Період від повноліття до 25-30 років — вік ризику. Орендодавець може відмовити в орендованій квартирі. На роботі скоротять наймолодшого, бо він прийшов останнім. Хочеться переїхати в інше місто, де відкривається більше перспектив.

Щоб пережити кризовий період з мінімальними втратами, потрібно мати суму, якої вистачило б на нормальне існування протягом двох місяців. Її вистачить, щоб внести заставу за нову квартиру і заплатити відсоток рієлтору, щоб не голодувати під час пошуку нової роботи. Для переїзду бажано задіяти додаткові джерела доходу.

Поради для більш юного віку справедливі для всіх наступних періодів життя.

В акції

Коли накопичення невеликі, можна випробувати систему на майбутнє. Визначте суму, розставання з якою на довгий термін ви переживете, і вкладіть її в «блакитні фішки» — акції, які показують тенденцію до зростання. Через 5-7 років перевірите, скільки грошей «накапало».

У франшизу

Франшиза — це варіант готового бізнесу, коли всі умови для розвитку вже створені. Але в цьому випадку не тільки ти вибираєш, але і тебе. Необхідна готовність відповідати правилам і працювати в команді.

Витрати на франшизу можуть скласти від 100 тисяч до декількох мільйонів. Прямого зв’язку між вартістю і престижем компанії немає. Важливі витрати на виробничі площі, обладнання та інше.

Франшиза — це навчання, за яке ви не платите гроші, а ще й заробляєте в процесі. Так що саме вона ідеальна для молодого бізнесмена. Та й простіше поєднувати з роботою, ніж власний бізнес.

Куди інвестувати в 30 років

В стабілізаційний фонд

Цієї суми повинно вистачити, щоб сім’я могла жити у звичному режимі не менше шести місяців. Гроші зручно зберігати на накопичувальному рахунку в банку: щомісячно нараховується невеликий відсоток, і можна зняти всю суму або її частину, без втрат.

У накопичення

Якщо гроші найближчим часом не знадобляться, їх можна покласти на депозит в банк на фіксований термін. Дострокове зняття, швидше за все, позбавить вас усіх бонусів, зате процентна ставка тут вище. Зверніть увагу, чи є капіталізація. Якщо є, нарахування будуть плюсоватися до загальної суми щомісяця, потім відсотки нараховуються вже на збільшену суму.

Ще один важливий момент — можливість поповнення депозиту. Чим більше ви внесете, тим більше зможете забрати.

Збільшити капітал вийде, якщо процентна ставка вище інфляції. Якщо ні, мова йде лише про збереження грошей.

У власний бізнес

Припустимо, раніше ви потренувалися на франшизі або іншим шляхом опанували навички ведення своєї справи. Тепер можна вкласти гроші у власний бізнес.

Не обов’язково відкривати підприємство з нуля, можна купити готову компанію. Подібні пропозиції є навіть на сайтах, де в основному продають з рук праски і дитячі коляски. Мова йде, звичайно, не про заводи. Зазвичай це маленькі квіткові кіоски, теплиці по вирощуванню кропу, станції техобслуговування, інтернет-магазини, салони краси.

Плюс такої покупки в тому, що компанія вже працює: штат сформований, постачальників та клієнтів знайдено. На що слід звернути увагу, щоб не прогоріти:

  • рентабельність;
  • репутація;
  • відсутність проблем з законом;
  • терміни оренди приміщення або ділянки.

Навіть з урахуванням того, що підприємство вже працює для отримання прибутку доведеться попітніти: зрозуміти бізнес-процеси, додатково вкластися в рекламу.

Щоб досягти успіху, важливо розуміти, як розрулювати проблеми, в тому числі з перевіряючими, які інструменти працюють, а які — ні, який напрямок бізнесу вам по душі і де ви зможете ідеально реалізувати свої знання й навички.

Куди інвестувати в 40 років

Пенсію

На державну підтримку можуть сподіватися тільки закінчені оптимісти. Тому час подумати, як прогодувати себе у старості. В цьому питанні підійдуть довгострокові вклади, «блакитні фішки». Є ще варіанти, які принесуть прибуток тільки в довгостроковій перспективі.

Купівля золота

Мова не про ювелірні прикраси, більшу частину ціни яких становить робота майстра. Купуйте золоті злитки або монети, придбайте забезпечені дорогоцінними металами акції. Особливість такого вкладання в тому, що воно виправдає себе лише через десятиліття або два. Тобто якраз до пенсії.

Венчурні фонди

Ставити всі свої гроші на цю конячку не варто. Венчурні фонди інвестують кошти клієнтів в інноваційні підприємства та стартапи, а це завжди ризиковано. 70-80% з них не стають прибутковими, вся надія на 20-30%.

З іншого боку, маленька компанія може вирости в Google або Apple. У цьому випадку вкладення не тільки прибутковою, але й приємним: можна буде хвалитись, що інвестував в умовний Google на зорі його діяльності.

В нерухомість без іпотеки

Купити квартиру без переплати та здавати її — варіант стабільного пасивного доходу. На ренту не можна безбідно прожити, але ці гроші будуть приємним доповненням до доходу. До того ж нерухомість — актив, який росте в ціні. Головне — перевірити, що будинок не значиться в списках на розселення або реновацію.

В здоров’я

Пасивний дохід — це прекрасно. Але якщо відсотки від вкладів, цінних паперів та інших вкладень здатні вас прогодувати, навряд ви стикалися з фінансовими проблемами і раніше. Для решти не зайвою метою буде продовжити працездатний вік.

Після 35 років організм починає повільно, але вірно руйнуватися. Тому варто перевірити всі важливі системи і надалі робити це регулярно. Окремим рядком варто стоматологія. Зараз імпланти вставляють в основному природного кольору, але за ціною це по-справжньому «золоті зуби». Так що дійдіть до стоматолога і вилікуйте карієс прямо зараз.

Інвестиції — це завжди ризик. Але хто не ризикує і зберігає гроші вдома, той втрачає відсоток від суми як мінімум в розмірі інфляції. За прогнозом Міністерства економічного розвитку, в наступні три роки вона складе 4%.

Зберігати гроші, ризикуючи, чи безпечно, але неефективно зберігати їх під матрацом — який спосіб вибрали ви?