Технології

Користувачі інтернету від Starlink скаржаться на перегрів тарілок

Starlink

Кількість скарг на те, що супутникові антени системи Starlink відключаються від перегріву при температурі близько 50 градусів, росте з кожним днем.

З настанням літа американські користувачі супутникового інтернету від Starlink почали масово скаржитися на відключення тарілок через перегрів, хоча це спостерігається не в найспекотніших штатах: Арізоні, Каліфорнії і навіть Вірджинії. На відкритій місцевості під прямими сонячними променями супутникова тарілка з фазованою антеною гратами нагрівається і система перестає працювати, поки блок не охолоне до 40 градусів – і так по колу.

Щоб боротися з цим, користувачі Starlink почали споруджувати саморобні навіси над антеною, а деякі піднімають її вище над землею, щоб тарілку обдував вітер. Інші конструюють навіть системи автоматичного поливу, але це не допомагає. Через деякий час антена знову стає занадто гарячою і перестає працювати. Через перегрів антена часом не працює по сім годин – як правило, з полудня і до вечора.

Читайте також:  Слух: Galaxy Z Fold3 і Z Flip3 будуть помітно дешевше за попередників

Користувачам обладнання обходиться в 499 доларів і 99 доларів абонентської плати на місяць. Зрозуміло, ці гроші ніхто не повертає, якщо інтернету немає через спекотну погоду. Техпідтримка Starlink підтвердила особливості роботи і відключення тарілки при перегріві, проте виробник не пояснив, яким чином оптимально використовувати зовнішній блок Starlink при такій погоді. В інструкції вказано діапазон робочих температур антени від -30°C до +40°C.

У тарілці Starlink знаходиться багатошарова конструкція фазованої антенної решітки, кабель, приймач GPS, сховище даних і драйвери H-Bridge, використовувані для управління двигунами, друкована плата з процесором ARM і оперативною пам’яттю для запуску програмного забезпечення роботи фазованої решітки. У корпусі просвердлені мікроскопічні отвори для підтримки рівномірного тиску повітря, але корпус є нерозбірним.