Авто

У Європі запропонували заборонити рекламу машин з бензиновими і дизельними двигунами

Brabus

Європейська комісія зареєструвала європейську громадянську ініціативу (ECI) «заборона реклами та спонсорства викопного палива». Автори документа сподіваються, що Євросоюз розробить законопроекти, що забороняють рекламу і спонсорство всіх типів транспортних засобів на викопному паливі — виключення буде зроблено тільки для автомобілів, які використовують для надання транспортних послуг.

Заборону можуть поширити на офлайн – і онлайн-рекламу, спонсорство спортивних, освітніх і розважальних заходів.

Сама по собі реєстрація ініціативи нічого не означає. Комісія лише визнала, що документ не порушує законодавство Євросоюзу (ЄС), а значить формально його не можна ігнорувати. Наступний крок-збір підписів на підтримку ініціативи.

Читайте також:  Легалізація маріхуани в США привела до зростання аварійності на дорогах

Якщо протягом року хоча б один мільйон людей з як мінімум семи країнах ЄС висловляться за заборону реклами і спонсорства автомобілів з ДВС, то тоді Єврокомісія повинна буде прийняти будь-яке рішення. Причому будь-яке з них доведеться мотивувати.

При цьому схвалення ініціативи фактично заборонить на території ЄС будь-яку рекламу транспортних засобів з бензиновими і дизельними двигунам. Також автовиробники не зможуть виступати спонсорами в таких областях, як спорт, освіта, наука та громадські заходи.

Заборона пошириться і на енергетичні компанії: їм не можна буде рекламувати нафтопродукти, супутній природний газ і вугілля.

А в Норвегії тим часом подумують про введення податків для покупців дорогих автомобілів. Економісти Міжнародного валютного фонду впевнені, що додаткові збори знизять навантаження на бюджет країни і поліпшать адресність пільг.

Читайте також:  Зібрані перші екземпляри Skoda Kushaq

Обкласти митами передбачається машини вартість від 600 тисяч Норвезьких крон, тобто в список потрапляють моделі Tesla, Porsche, Audi і Mercedes-Benz.

Джерело: European Commission