Фінанси

Як позбутися від боргу по кредиту

Свинна копілка

Існує кілька підходів до погашення боргів і позик. Щоб знайти той, який підійде саме вам, потрібно розглянути всі їх плюси і мінуси.

Жити під тягарем боргів нелегко, але зараз мало кому вдається обходитися без кредитів. Однак існує кілька способів достроково вирватися з боргового рабства. Можливо, якась з цих стратегій підійде і вам.

1. Метод снігової кулі

Уявіть, що ви ліпите сніговика. Для його відкриття вам знадобиться великий сніжний ком. Щоб його зробити, ви спочатку ліпите маленький сніжок, а потім катаєте його по снігу до тих пір, поки він не перетвориться у велику кулю.

З боргами можна чинити так само. Постарайтеся спочатку як можна швидше розплатитися з найменшим кредитом, незалежно від відсоткової ставки. Вкладайте в нього кожну вільну гривню. Як тільки ви закриєте цей кредит, почніть додавати ту ж суму, яку ви платили вже закритого кредитом, до обов’язкового платежу за наступним найменшим кредитом. В результаті у вас залишиться найбільший кредит, за який ви будете вносити стільки коштів, скільки у вас зараз йде на всі ваші позики.

Читайте також:  Як жити безбідно і щасливо: 7 порад від фінансових експертів

Плюси

Кожен погашений борг — це відчутна перемога. Закриваючи один кредит за іншим, ви відчуєте, що справляєтеся з ситуацією.

Мінуси

Цей метод не самий вигідний, так як його мета — зменшення кількості кредитів, а не швидке зниження загальної суми боргу. Може виявитися так, що останнім і самим тривалим буде кредит з найвищою процентною ставкою. Чим довше ви його сплачуєте, тим більше відсотків за нього заплатите.

2. Метод стоги або лавини

Для початку вам потрібно скласти список ваших кредитів у порядку зменшення процентної ставки. У першу чергу постарайтеся закрити кредит з найвищою процентною ставкою. За іншими кредитами вносите мінімальний обов’язковий платіж, а за кредитом з найбільшими відсотками — мінімальний платіж і скільки-то зверху. Як тільки справитесь з найдорожчим кредитом, переходьте до наступного в списку.

Читайте також:  9 товарів для будинку, на яких точно варто заощадити

Плюси

Цей спосіб дозволяє заощадити на відсотках.

Мінуси

На погашення великих кредитів може піти досить багато часу. З цим способом результат помітний не відразу, тому у багатьох опускаються руки і виникає бажання відмовитись від даного методу.

3. Метод сніжинки

Два попередніх методи припускають, що кожен місяць ви можете виділяти зі свого бюджету додаткові кошти на дострокове погашення кредитів. На жаль, така можливість є не у всіх і не завжди.

Однак разові позапланові доходи бувають майже у кожного: податкове відрахування, кошти від продажу чогось непотрібного, випадкові підробітки або грошові подарунки на свята. Метод сніжинки полягає в тому, що всі ці гроші ви направляєте на погашення боргів. Можливо, це будуть зовсім невеликі епізодичні суми. Однак з крихітних сніжинок виростають величезні кучугури.

Плюси

Невеликі дострокові платежі — це краще, ніж нічого. З ними сума заборгованості все одно буде зменшуватися швидше, ніж без них.

Мінуси

Читайте також:  9 товарів для будинку, на яких точно варто заощадити

Цей метод не дозволяє спрогнозувати, коли ви зможете повністю розплатитися з боргами.

4. Об’єднання і рефінансування кредитів

Суть цього методу полягає в тому, що кілька кредитів у різних банках замінюються одним великим кредитом. В деяких випадках можна зменшити суму щомісячних виплат, вигравши на відсотках при рефінансуванні.

Плюси

Нові умови кредитування можуть виявитися вигідніше за старі. Оплачувати один борг замість кількох зручніше і психологічно простіше.

Мінуси

Далеко не всі банки надають послугу консолідації позик і рефінансування власних кредитів. Можуть знадобитися витрати на оформлення і збір великого пакету документів. У деяких банках стягується штраф за дострокове погашення, яке відбудеться при рефінансуванні кредиту іншим банком, а подекуди дострокове погашення взагалі неможливо.

Не настільки важливо, як саме ви розраховуєтесь за кредитами. Набагато важливіше те, що ви це робите. Тому кращий спосіб для вас той, якого ви зможете дотримуватися. Яку стратегію ви б не вибрали, не відступайте від неї до тих пір, поки не розплатитеся з усіма боргами.